Konkursā “Latvijas Būvniecības Gada balva 2015” GRAND PRIX iegūst Rīgas Pils un Latvijas Nacionālais Mākslas muzejs

Šā gada 10.martā kultūras pilī “Ziemeļblāzma” svinīgas ceremonijas laikā, klātesot Prezidenta kancelejas vadītājam Guntim Puķītim, ministriem, vēstniekiem, pašvaldību pārstāvjiem un būvnozares speciālistiem tika paziņoti konkursa “Latvijas Būvniecības Gada balva 2015” laureāti - labākās 2015.gada būves Latvijā 10 nominācijās. GRAND PRIX ieguva Rīgas Pils (pasūtītājs VNĪ, projekts p/s “Pils projekts”, būvnieks “SBRE”) un Latvijas Nacionālās mākslas muzejs (pasūtītājs RDĪD, projekts “Processoffice”, V.Bieksa, “AIG”, A.Lapiņš, būvnieks “RERE”).

Konkursam tika pieteikti 95 objekti, aptverot visu Latviju, kā arī pieteikti izcili objekti no Lielbritānijas, Igaunijas un Lietuvas, kuru realizācijā iesaistījušies Latvijas uzņēmumi, diviem no tiem piešķirtas godalgotas vietas. Visi pieteiktie objekti aplūkojami izstādē Līvu laukumā Rīgā līdz 31.martam.

Konkurss “Latvijas Būvniecības Gada balva 2015” ir vērienīgākais ēku konkurss Latvijā un vienīgais konkurss ar precīziem vērtēšanas kritērijiem, kas tiek attiecināti uz ēku būvkonstruktīvo drošību, arhitektonisko izsteiksmību, materiālu un darbu izpildes kvalitāit, mikroklimatu, sociāli ekonomiskajiem ieguvumiem un pielietotajiem inovatīvajiem risinājumiem. Konkursa devīze: drošība un kultūras mantojuma saglabāšana.

 

Nominācija “Restaurācija”:

1.vieta – Cēsu pils Rietumu torņa Mestra zāle (pasūtītājs Cēsu novada pašvaldība, projekts “AIG”, A.Lapiņš, būvnieks “Aqua Latvia”)

2. vieta – Dzintaru koncertzāle (pasūtītājs Jūrmalas dome, projekts “Arhitektu birojs Jaunromāns un Ābele”, M.Ābele, M.Jaunromāns, būvnieks “RERE GRUPA”)

3. vieta – Rēzeknes Zaļā Sinagoga (pasūtītājs Rēzeknes dome, projekts “AIG”, A.Lapiņš, būvnieks “Inteco Wood”)

Atzinība – Tējas namiņš Elejā (pasūtītājs Jelgavas novada pašvaldība, projekts “Nams 3”, Ē.Cērpiņš, būvnieks “Arčers”)

Atzinība – multifunkcionāls komplekss Tirgus ielā Ventspilī (pasūtītājs A.Ābele, projekts “AIG”, M.Mihailova)

 

Nominācija “Rekonstrukcija”

1.vieta – Dzintaru koncertzāle (pasūtītājs Jūrmalas dome, projekts “Arhitektu birojs Jaunromāns un Ābele”, M.Ābele, M.Jaunromāns, būvnieks “RERE GRUPA”)

2.vieta – Maltas 1. vidusskola (pasūtītājs Rēzeknes novada dome, projekts “SAALS”, R.Kleina, būvnieks “RBSSKALS Būvsabiedrība”)

3.vieta – Mazmežotnes muiža (pasūtītājs muižas vadītāja I.Burkāne, projekts A.Ziemeļniece)

 

Nominācija “Koka būve”

1.vieta – daudzdzīvokļu ēka Liverpūlē “Hope Street Liverpool” (pasūtītājs Liverpool Students”, projekts “Hester Architects”, būvnieks “Nordic Homes”)

2.vieta – daudzdzīvokļu ēka Jūrmalā “Osobnjak” (pasūtītājs “Ērgļu Nami”, projekts “Arhitektu birojs MG Arhitekti”, G.Grabovskis, Z.Zamuška, būvnieks “RUP”)

3.vieta – gājēju tilts Tērvetē (pasūtītājs “MNKC”, projekts “Meka”, A.Domkins, RTU, A.Paeglītis, “M.A.Taka”, A.Lieckalniņš, būvnieks “Kaunas tiltai”)

 

Nominācija “Inženierbūvju rekonstrukcija”

1.vieta – Liepājas stacijas modernizācija (pasūtītājs LDz, projekts “Fima”, būvnieks p/s “Thales-Fima-Transceltnieks”)

2.vieta – Dzeramā ūdens sagatvošanas stacija Baltezerā (pasūtītājs RŪ, projekts “Arhitektūra un vide”, I.Lāčauniece, būvnieks “Velve”)

3.vieta – Lubānas dambis (pasūtītājs ZM, projekts “Ģeokonsultants”, E.Pundurs, būvnieks “Riga Rent”)

 

Nominācija “Jauna inženierbūve”

1.vieta – stacija “Bolderāja 2” ar sliežu pievadceļiem (pasūtītājs LDz, projekts “Ceļuprojekts”, M.Liepiņš, būvnieks p/s “BMGS-S”)

2.vieta – Sovestkas – Panemunes apvedceļš ar tiltu pār Nemunu Lietuvā (pasūtītājs Lietuvas Satiksmes un sakaru ministrija”, projekts “Kelprojektas”, būvnieks “LATVIJAS TILTI” un “Kauno Keliai”)

3.vieta – Tempļakalna ielas gājēju tilts Alūksnē (pasūtītājs Alūksnes novada dome, projekts “Projekts 3”, Ģ.Šķupelis, būvnieks “Tilts”)

 

Nominācija “Publiskā ārtelpa”

1.vieta – “Zaļā birzs” Pļavniekos Rīgā (pasūtītājs Austrumu izpilddirekcija, projekts D.Veinberga, būvnieks “Tilts”)

2.vieta – labiekārtojums pie Rūjienas kultūras nama (pasūtītājs Rūjienas dome, projekts ainavu projektēšanas darbnīca “Alps”, I.Rukšāne, būvnieks “SiMC”)

3.vieta – labiekārtojums stadiona izbūve pie Rīgas 31. vidusskolas (pasūtītājs un projekts RDĪD, būvnieks “RERE Meistari”)

 

Nominācija “Fasāžu renovācija”

1.vieta – Rīgas sākumskola “Valodiņa” Blaumaņa ielā (pasūtītājs un projekta autors RDĪD, būvnieks “Velve”)

2.vieta – Liepājas Valsts 1.ģimnāzija (pasūtītājs “Komunālā pārvalde”, projekts “Wonderfull”, I.Mekša, būvnieks “UPTK”)

3.vieta – daudzfunkcionāls komplekss “Arcada” Rīgā Nometņu ielā (pasūtītājs “Honiks”, projekts “Sintarh”, I.Miļgroms, būvnieks “NV Serviss”)

Atzinība – ēkai Kaļķu ielā 12, Rīgā (pasūtītājs “Baltic Re Group”, projekts “LDU”, “Kroks”, D.Lapiņa, būvnieks “Elstar”)

Atzinība – par veikumu Latvijas novados J.Bērziņam, “Arche”.

 

Nominācija “Ražotne”

1.vieta – Angārs privātajām lidmašīnām starptautiskajā lidostā “Rīga” (pasūtītājs “FCG Aviation Development”, projekts “LVCT”, T.Vēsmiņš, “PBR”, V.Onkelis, būvnieks “Ostas celtnieks”)

2.vieta – “Bucher Municipal” rūpnīcas paplašināšana Ventspilī (pasūtītājs “Bucher Municipal”, projekts “ER3”, E.Rožulapa, būvnieks “Northproject”)

3.vieta – Ventspils Elektronikas centrs (pasūtītājs VBP, projekts “ER3”, E.Rožulapa, būvnieks “Abora”)

Atzinība – loģistikas centrs “Baltic Logistic Solution” Ķekavas novadā (pasūtītājs “Karsten – Sanitex Latvia”, būvnieks “Bukoteks”)

 

Nominācija “Jaunbūve – dzīvojamā ēka”

1.vieta – daudzdzīvokļu ēka Miera ielā 57 a, Rīgā (pasūtītājs “Pillar”, projekts “Depo projekts”, A.Saknīte, būvnieks “Pillar Contractor”)

2.vieta – dzīvokļu ēka “TAL Residence” Rīgā (pasūtītājs “R.Evolution City”, projekts “Arhitektonika”, I.Lazdiņš, būvnieks “LX Grupa”)

3.vieta – daudzdzīvokļu ēka “Felicity Apartment” E.Birznieka – Upīša ielā Rīgā (pasūtītājs “Nāres”, projekts “WESTFOURTH ARCHITECTURE” PC, “Birojs T22”, būvnieks “Selva būve”)

 

Nominācija “Jaunbūve – sabiedriska ēka”

1.vieta – Latvijas Universitātes Dabaszinātņu Akadēmiskais centrs (pasūtītājs LU, projekts “Sestais stils”, V.Polkovņikova, būvnieks “LNK Industries”)

2.vieta – CSDD biroju ēka Eizenšteina ielā Rīgā (pasūtītājs CSDD, projekts “ARHIS ARHITEKTI”, A.Kleinbergs, J.Zvejnieks, būvnieks “SKONTO BŪVE”)

3.vieta – biznesa aviācijas VIP terminālis starptautiskajā lidostā “Rīga”, (pasūtītājs “FCG Aviation Development”, projekts “LVCT”, T.Vēsmiņš, “PBR”, V.Onkelis, būvnieks “Ostas celtnieks”)

Atzinība – koncertzālei “Lielais Dzintars” par akustiskajiem risinājumiem (pasūtītājs Liepājas dome, projekts „Giencke & Company”, F.Gīnke, „Volker Giencke & Company”, partneris „Arhitekta J. Pogas birojs”, būvnieks „Merks”)

 

Svinīgās ceremonijas laikā tika paziņoti arī labākie nozares speciālisti 4 nominācijās – konkursa “Gada būvinženieris Latvijā 2015” laureāti.

 

Konkursa “Gada būvinženieris Latvijā 2015” laureāti:

 

Nominācija “Gada jaunais speciālists 2015”:

1.vieta – Aija Bulzga, “Tilts”

2.vieta – Elīna Zauere, “Velve”

3. vieta – Sergejs Bačojs, “Monolits SAG”

 

Nominācija “Gada būvdarbu vadītājs 2015”:

1.vieta – Ilmārs Ivuškāns, “RERE BŪVE”

2.vieta – Sandis Kirhners, “UPTK”

3.vieta – Kirils Loškarjovs, “Tilts”

Atzinība – Edgars Sivickis, “SKONTO BŪVE”

 

Nominācija “Gada inženieris – projektētājs 2015”:

1.vieta – Ģirts Vīksne, “Trendfor”

2.vieta – Jānis Krasts, Inženieru birojs “Būve un Forma”

3.vieta – Inga Tereškina, “Rem Pro”

Balva par “Mūža ieguldījumu” tika piešķirta Tālivaldim Vēsmiņam,“LVCT” un Natālijai Kļimovičai, “Rem Pro”

 

Nominācija “Gada projektu vadītājs 2015”:

1.vieta – Roberts Trautmanis, “LNK Industries’

2.vieta – Dmitrijs Soldatenko, “SKONTO BŪVE”

3.vieta – Valdis Koks, “RERE BŪVE”

Atzinība – Ainārs Maceikēvičs, “Firma L4”, Egīls Klēbergs, “SKONTO BŪVE”

 

Konkursa “Latvijas Būvniecības Gada balva 2015” noslēguma ceremonijā piedalījās Valsts Prezidenta kancelejas pārstāvji, vēstnieki, ministri, augsti stāvoši ierēdņi, Būvniecības Valsts Kontroles biroja vadītājs, pašvaldību pirmās personas, lielāko Latvijas būvkompāniju vadītāji, nekustamo īpašumu kompāniju vadītāji, būvniecības nozares speciālisti, u.c. Kopumā ceremonijā piedalījās vairāk kā 250 cilvēku.

Konkursu organizatori žurnāli "Latvijas Būvniecība" un "Latvijas Architektūra", sadarbojoties ar VARAM, EM, Valsts Kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju, Rīgas domes Īpašumu departamentu, Latvijas Būvkonstrukciju projektētāju asociāciju, biedrību "Zaļās mājas", Latvijas Restauratoru biedrību, Latvijas Amatniecības kameru, biedrību "Building Design and Construction Council".

Plašāka informācija: Agrita Lūse, konkursa organizatore, 28373794, agrita.luse@gmail.com, Gunita Jansone, projekta vadītāja un konkursa organizatore, 29407147, gunita.jansone@inbox.lv, www.facebook.com/LatvijasBuvnieciba

Infografika »

Skatīt bildes »