Noskaidrotas 2017.gada vērtīgākās Latvijas ēkas

Latvija pagaidām ir vienīgā starp Baltijas valstīm, kur jau piekto gadu pēc kārtas tiek organizēts konkurss par ilgtspējīgāko jeb citiem vārdiem – vērtīgāko ēku.

 

Latvijas labākās 2016. gada būves un labākie būvnieki noskaidroti

Latvijas labākās būves un būvnieki tika noskaidroti svinīgā ceremonijā 2017.gada 6.martā A.Čehova Rīgas Krievu teātrī. Konkursā “Latvijas Būvniecības gada balva 2016” GRAND PRIX saņēma Rīgas Doms, TEHNOLOĢIJU UN DIZAINA INOVĀCIJU BALVU – Ventspils lielais laukums un strūklaka “Fregate “Valzivs”.

 

 

LATVIJAS BŪVNIECĪBAS GADA BALVA

Skatīt nolikumu (.pdf) »

Konkurss "Gada būvinženieris Latvijā"

Skatīt vairāk »
 

Konkursa Ilgtspējīgākā ēka un projekts 2016 rezultāti

Latvija pagaidām ir vienīgā starp Baltijas valstīm, kur jau ceturto gadu pēc kārtas tiek organizēts konkurss par ilgtspējīgāko jeb, citiem vārdiem, – vērtīgāko ēku. Konkursa Ilgtspējīgākā ēka un projekts 2016 uzvarētāji tika paziņoti svinīgā ceremonijā Mazmežotnes muižā 2016. gada 22. septembrī. Par ilgtspējīgāko ēku 2016. gadā tika atzīta Lūznavas muiža.

 

Konkurss „Ilgtspējīgākā ēka un projekts 2016”

Ilgtspējīgākā ēka un projekts 2016

Jau ceturto gadu tiek izsludināts konkurss „Ilgtspējīgākā ēka un projekts”, kuram pieteikumi līdz 2016. gada 8.jūlijam tiek gaidīti trijās nominācijās: „Ilgtspējīgākā ēka”, „Ilgtspējīgākais projekts”, „Ilgtspējīgākā studentu ideja”.

Konkursa mērķis ir apzināt un izcelt Latvijā izstrādātus projektus un uzbūvētas ēkas ar ilgtspējīgas attīstības kritērijiem atbilstošiem parametriem, konkursa devīze – ilgtspējīgs=pārdomāts=pamatots.

Konkursa nolikums pieejams vietnēs www.latvijasbuvnieciba.lv (žurnāls „Latvijas Būvniecība”), www.ibp.lv (Latvijas Ilgtspējīgas būvniecības padome). Pēc individuāla pieprasījuma ir iespēja iepazīties ar pieteikumu sagatavošanas paraugiem.

 

Konkursā "Latvijas Būvniecības Gada balva 2015" GRAND PRIX iegūst Rīgas Pils un Latvijas Nacionālais Mākslas muzejs

Šā gada 10.martā kultūras pilī “Ziemeļblāzma” svinīgas ceremonijas laikā, klātesot Prezidenta kancelejas vadītājam Guntim Puķītim, ministriem, vēstniekiem, pašvaldību pārstāvjiem un būvnozares speciālistiem tika paziņoti konkursa “Latvijas Būvniecības Gada balva 2015” laureāti - labākās 2015.gada būves Latvijā 10 nominācijās.

 

LATVIJAS BŪVNIECĪBAS GADA BALVA

Skatīt nolikumu (.pdf) »

Konkurss "Gada būvinženieris Latvijā"

Skatīt vairāk »
 

Konkurss „Latvijas Būvniecības Gada balva 2015” aicina pieteikt būves

Latvijas Būvniecības Gada balva 2015

Valsts mēroga ēku un būvju konkurss „Latvijas Būvniecības Gada balva 2015” ir atvērts pieteikumiem no 2015. gada 27.novembra līdz 2016. gada 29.janvārim. Nolikums pieejams vietnē www.latvijasbuvnieciba.lv. Pieteikumu iesniegšanas maksa – 35.EUR. Konkursa devīze – „Drošība un kultūras mantojuma saglabāšana nākotnei”. Konkursam ir 10 nominācijas, kurās drīkst pieteikt ēkas un būves, kas tapušas Latvijas teritorijā un arī aiz tās robežām, ja projektu vadību vai būvniecību realizējuši Latvijas pilsoņi. Ēkai vai būvei jābūt nodotai ekspluatācijā no 2014.gada 1.oktobra līdz 2015.gada 31.decembrim.

 

Noskaidrotas vērtīgākās Latvijas ēkas

Ilgtspējīgākā ēka un projekts 2015

Latvija pagaidām ir vienīgā starp Baltijas valstīm, kur jau trešo gadu pēc kārtas tiek organizēts konkurss par ilgtspējīgāko jeb citiem vārdiem – vērtīgāko ēku. Konkursa „Ilgtspējīgākā ēka un projekts 2015” uzvarētāji tika paziņoti svinīgā ceremonijā viduslaiku noskaņas piepildītā Bauskas pilī 2015.gada 24.septembrī. Par labāko ilgtspējīgāko ēku tika atzīta Ventspils poliklīnika.

 

Izdevumi "Latvijas Būvniecība", "Latvijas Architektūra" un biedrība "Latvijas Ilgtspējīgas būvniecība padome" izsludina konkursu "Ilgtspējīgākā ēka un projekts 2015"

Ilgtspējīgākā ēka un projekts 2015

Izdevumi "Latvijas Būvniecība", "Latvijas Architektūra" un biedrība "Latvijas Ilgtspējīgas būvniecība padome" izsludina konkursu "Ilgtspējīgākā ēka un projekts 2015". Konkursa mērķis ir ilgtspējīgas būvniecības idejas popularizēšana un sabiedrības izglītošana, nepieciešamība izcelt vietēja mēroga labāko praksi, kā arī dalīties informācijā par šādu projektu veiksmes faktoriem.

 

Noskaidrotas labākās būves un būvnozares profesionāļi Latvijā

Vērienīgā un svinīgā ceremonijā ar būvniecības nozares, valsts institūciju, pašvaldību un vēstniecību pārstāvju dalību 19.martā Mazajā Ģildē tika noskaidroti divu konkursu – „Latvijas Būvniecības Gada balva 2014” un „Gada būvinženieris Latvijā 2014” – laureāti.

 

LATVIJAS BŪVNIECĪBAS GADA BALVA

Skatīt vairāk »

Konkurss "Gada būvinženieris Latvijā"

Skatīt vairāk »
 

Konkursa "Ilgtspējīgākā ēka un projekts Latvijā 2014" uzvarētāji!

Ilgtspējīgākā ēka un projekts 2014 - kopbilde

Šā gada 18.septembrī svinīgās ceremonijas laikā tika paziņoti konkursa “Ilgtspējīgākā ēka un projekts 2014 Latvijā” laureāti. Galveno balvu saņēma un par nominācijas „Ilgtspējīgākā ēka Latvijā 2014” uzvarētāju tika atzīta zema energopatēriņa biroju ēka Dzelzavas ielā 120 Z, Rīga, kuras projekta autors ir arhitekts Roberts Riekstiņš, bet būvniecību īstenojis uzņēmums „Rīgas Industriālais parks”.


Ilgtspējīgākā ēka un projekts 2014

 

Konkursa "Gada būvinženieris Latvijā 2013" laureāti

Konkursa „Gada būvinženieris Latvijā 2013” laureāti tika apbalvoti 2014. gada 28. martā Spīķeru koncertzālē. Konkursu organizē profesionālie būvniecības, arhitektūras un dizaina mediju alianses izdevumi „Latvijas Būvniecība” un „Latvijas Architektūra”, lai veicinātu būvnozares un kompetentu profesionāļu prestižu sabiedriskajā telpā.

Uzvarētāji » | Skatīt bildes »

Jau otro gadu žurnāli "Latvijas Būvniecība" un "Latvijas Architektūra" kopā ar Ilgtspējīgās būvniecības padomi izsludina konkursu "Ilgtspējīgākā ēka un projekts Latvijā 2014"

Ilgtspējīgākā ēka un projekts 2014

Izdevumi "Latvijas Būvniecība", "Latvijas Architektūra" un biedrība "Latvijas Ilgtspējīgas būvniecība padome" izsludina konkursu "Ilgtspējīgākā ēka un projekts 2014". Konkursa mērķis ir ilgtspējīgas būvniecības idejas popularizēšana un sabiedrības izglītošana, nepieciešamība izcelt vietēja mēroga labāko praksi, kā arī dalīties informācijā par šādu projektu veiksmes faktoriem.

 

Konkurss "Gada būvinženieris Latvijā" – sesto reizi!

2013. gada nogalē konkurss „Gada būvinženieris Latvijā ” tiek izsludināts sesto reizi, turpinot pirms gada aizsākto tradīciju un konkursa svinīgo gala ceremoniju organizējot kopā ar Latvijas Būvnieku asociāciju un „Gada labākā būve Latvijā 2013” laureātu sumināšanu. Svinīgais pasākums notiks 2014. gada 28. martā koncertzālē „Spīķeri” ar devīzi „Latvijas būvniecības nozares nozīmīgākie sasniegumi 2013”.

 

Konkursa „Ilgtspējīgāka ēka un projekts Latvijā 2013” KATALOGS

Konkurss „Ilgtspējīgākā ēka un projekts 2013” tika izsludināts 2013. gada februārī, organizatori - Latvijas Ilgtspējīgas būvniecības padome (LIBP) un izdevumi „Latvijas Architektūra” un „Latvijas Būvniecība”. Konkursa mērķis - apzināt realizētus ilgtspējīgas būvniecības projektus, ieinteresēt ilgtspējīgas apbūves attīstībā topošos speciālistus, dalīties informācijā, pieredzē, zināšanās un idejās.

Pieteikumu iesniegšanas termiņam noslēdzoties 2013. gada 20. jūnijā, tika saņemti 29 pieteikumi no atzītiem Latvijas arhitektiem, attīstītājiem, kā arī studentiem. Uz otro kārtu tika izvirzīti 5 pieteikumi nominācijā „Ilgtspējīgākā ēka 2013”, 5 pieteikumi nominācijā „Ilgtspējīgākais projekts 2013”, 4 pieteikumi nominācijā „Ilgtspējīgākā studentu ideja 2013”. Noslēguma ceremonija notika 2013. gada 19.septembrī, informācija par uzvarētājiem pieejama www.latvijasbuvnieciba.lv, www.ibp.lv.

Šobrīd izdots pirmais ilgtspējīgas arhitektūras paraugiem veltīts elektroniskais katalogs Latvijā latviešu un angļu valodā, kura saturs tapis uz konkursa pieteikumu bāzes un ar VKKF finansiālu atbalstu. Katalogu ar Pasaules Zaļās būvniecības padomes (WGBC, www.worldgbc.org), kas ir konkursa starptautiskais patrons, atbalstu izplatīs vairāk kā 90 valstīs, popularizējot pasaulē Latvijas arhitektu, būvnieku un studentu pienesumu ilgtspējīgas būvniecības jomā.

Konkurss "Ilgtspējīgākā ēka un projekts 2013"

2013. gada 19. septembrī vienā no Rīgas iespaidīgākajām ēkām - Zaķusalas televīzijas tornī - notika konkursa "Ilgtspējīgākā ēka un projekts 2013" apbalvošanas ceremonija. Konkursa organizatori - profesionālie nozares izdevumi "Latvijas Architektūra" un "Latvijas Būvniecība" un Latvijas Ilgtspējīgas būvniecības padome (LIBP).

Skatīt bildes »

Konkursa "Gada būvinženieris Latvijā 2012" laureāti

Konkursa „Gada Būvinženieris Latvijā 2012” laureāti tika apbalvoti 2013. gada 22. martā izstāžu zālē „Rīgas Mākslas telpa”. Pasākumu vadīja konkursa projektu vadītāja Gunita Jansone un izdevuma „Latvijas Būvniecība” redkolēģijas dalībnieks Ervīns Butkēvičs. Līdztekus notika arī Latvijas Būvnieku asociācijas skates „Gada labākā būve Latvijā 2012” laureātu apbalvošanu. Atbilstoši mērogam un pasākuma nozīmei būvnozares prestiža spodrināšanā tika izvēlēta kopēja ceremonijas devīze „Latvijas būvniecības nozares nozīmīgākie sasniegumi 2012”. Balvas pasniedza ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts, Nacionālā delegāta Eiropas inženieru savienībā Vija Gēme, RTU Būvniecības fakultātes dekāns, profesors Juris Smirnovs, arhitekts, kultūras ministres padomnieks Jānis Dripe, atbalstītāju pārstāvji.

Uzvarētāji » | Skatīt bildes »

Jauns konkurss ar konkrētiem ēku vērtēšanas kritērijiem "Ilgtspējīgākā ēka un projekts"

Noslēgusies pieteikumu pieņemšana konkursam „Gada būvinženieris Latvijā 2012” - startē rekordliels konkursantu skaits!

Pieteikumu pieņemšana konkursam „Gada Būvinženieris Latvijā 2012” noslēdzās 2013.gada 15.februārī. Profesionālo izdevumu „Latvijas Architektūra” un „Latvijas Būvniecība” organizētais konkurss noris jau piekto gadu pēc kārtas, katru gadu pulcējot arvien lielāku dalībnieku skaitu. Šogad pieteikumu skaits ir rekordliels- saņemts 41 pieteikums, bet rezultātus uzzināsim vērienīgā ceremonijā 2013.gada 22.martā.

Skatīt vairāk »

Konkursam "Gada būvinženieris Latvijā" 5 gadi!

Konkurss "Gada būvinženieris Latvijā", kas jau piekto gadu pēc kārtas godinās labākos valsts būvniecības profesionāļus, tiek izsludināts par atvērtu un aicina pieteikt dalībniekus kādā no četrām nominācijām. Kā jau jubilejas reizē, nekas vairs nevar būt kā iepriekš, bet tikai vēl labāk. Piecu gadu pieredze vērtējama kā pilngadība, tāpēc konkursa norise paredzama ar plašāku skanējumu.

Skatīt vairāk »

Konkurss „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2011”

Otrais žurnāla „Latvijas Būvniecība”, Ekonomikas ministrijas un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas rīkotais konkurss par energoefektīvāko ēku Latvijā noslēdzās 2012. gada 20. jūlijā ar svinīgu ceremoniju Melngalvju namā un laureātu apbalvošanu.

Skatīt aprakstu un bildes »

Konkursa "Gada būvinženieris Latvijā 2011" uzvarētāji

Ceturto gadu pēc kārtas tika apbalvoti konkursa „Gada Būvinženieris Latvijā” uzvarētāji - atbildīgākos jomas profesionāļus godināja svinīgā ceremonijā 22. martā. Konkursu, kā ikkatru gadu, organizēja žurnāls „Latvijas Būvniecība” sadarbojoties ar Latvijas Būvinženieru savienību, valsts institūciju pārstāvjiem, augstskolu mācībspēkiem un uzņēmumiem „Sakret”, „Caparol”, „Ramirent” un „Knauf Insulation”. Konkursa mērķis ir veicināt būvniecības nozares profesiju prestižu un publiskot labas prakses standartus.

Uzvarētāji » | Skatīt bildes »